Kosmetika zprávy

Informace o kosmetice a kráse

Bio kosmetika udává směr v jarní očistě a detoxikaci pleti

Napsal admin • Říj 29th, 2010 • Rubrika: Biokosmetika

Během dlouhé zimy dostává pokožka celého našeho těla zabrat a vlivem nepříznivých klimatických podmínek a častého střídání teplot může vypadat unaveně a bez energie. S přicházejícím jarem je proto ten nejvyšší čas vrátit jí zdravý a svěží vzhled. Nejlepším způsobem, jak pleť znovu rozzářit, je šetrně ji zbavit odumřelých buněk a usazených nečistot použitím peelingu a napomoci tak její regeneraci. K detoxikaci pleti se skvěle hodí čisticí pleťové masky a produkty s obsahem zeleného jílu.

Trendem letošního jara je především bio kosmetika, neboť zbytečně nezatěžuje kůži a celý organismus umělými chemickými látkami. Ty se po vstřebání do krevního oběhu mohou usazovat v tkáních nebo způsobovat různé alergie.

Certifikovaná britská přírodní kosmetika Essential Care nabízí několik přípravků, pomocí kterých svou pokožku připravíte na novou sezónu. Jedním z těchto přípravků je Bio kokosový peeling s třtinovým cukrem, který pomocí krystalků třtinového cukru bohatého na ovocné AHA kyseliny pleť jemně obrousí a zbaví odumřelých buněk. Kokosový olej, kakaové a bambucké máslo pokožku dále důkladně vyživí a zanechají ji nádherně jemnou, provoněnou a sametově hladkou.
Tento luxusní tělový peeling byl vyhlášen nejlepším bio přípravkem pro péči o pokožku těla roku 2009. Přípravek takto ocenila mezinárodně uznávaná britská organizace Soil Association, která uděluje certifikáty organickým produktům, jež splňují přísná kritéria této organizace.

„Jsem ráda, že toto prestižní ocenění získal právě výrobek značky Essential Care, jejíž produkty do České republiky výhradně dovážíme. Proto nás také vůbec nepřekvapilo, že Bio kokosový peeling s třtinovým cukrem si již za velmi krátkou dobu našel své nadšené příznivce nejen v řadách žen, ale i mužů,“ uvedla Iveta Němcová, majitelka firmy Heaven4skin, dovozce značky Essential Care.

Pro jarní pleťovou detoxikační kúru nabízí značka Essential Care také Čisticí mátovou masku 2 v 1 a Bio olivové mýdlo s tea tree a zeleným jílem. Primární složkou obou produktů je již zmíněný zelený jíl, který obsahuje vysoké množství minerálních látek a stopových prvků. Odstraňuje z pokožky toxiny a nečistoty, které se usazují pod kůží. Absorbuje přebytečný maz a pomáhá při léčbě akné. Díky svému jemnému abrazivnímu účinku z pleti odstraňuje odumřelé kožní buňky.

Čisticí mátová maska 2 v 1 využívá účinků zeleného jílu, které dále kombinuje s účinky mořských řas, třtinového cukru a bylinných extraktů. Tato směs obsahující více než 60 minerálů, vitamínů, aminokyselin a AHA ovocných kyselin čistí pleť do hloubky, uvolňuje ucpané póry a stimuluje mikrocirkulaci. Odhaluje hladkou, jemnou a rozjasněnou pleť. Za vyzkoušení stojí rovněž ručně vyráběné Bio olivové mýdlo s tea tree a zeleným jílem. Olivový olej se již po staletí používá k hydrataci kůže, zatímco tea tree olej je známý pro svůj antiseptický účinek.

„S nastávajícím jarem mnoho z nás podstupuje různé detoxikační diety nebo kúry, které by tělo měly očistit od toxických látek nakumulovaných během zimy. Ovšem stejně starostlivě bychom měli přistupovat i ke své pleti, která v zimě velmi trpí nejen kvůli počasí, ale i omezenějším přísunem vitamínů a minerálů z čerstvého ovoce a zeleniny. Pokud své pokožce věnujeme patřičnou péči, odměnou nám bude zdravá, pružná, jemná a zářivá pleť,“ dodala Iveta Němcová, majitelka firmy Heaven4skin, dovozce značky Essential Care.

Štítky: , ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Comments are closed.