Kosmetika zprávy

Informace o kosmetice a kráse

Bylinky a léčivé rostliny a jejich použití a účinky

Napsal admin • Dub 21st, 2012 • Rubrika: Nezařazené

Bylinky a různé léčivky mají různé využití. Povíme si více informací také o jednotlivých zdravotních účiních jednotlivých bylinek a léčivých rostlin.

Když rostliny léčí

Dnešní západní svět si zvykl na to, že se léčíme pomocí různých chemických léků. Bolí nás hlava, tak si okamžitě bereme prášek proti bolesti. Tím však pouze vypínáme varovný signál těla (bolest) a a potlačujeme pouze příznak, ale neřešíme samotnou příčinu těchto bolestí. Proč nás vlastně ta hlava bojí ? Podle mě by se chemické léky měly využívat jako úplně poslední varianta.

Léčivé rostliny hodně využívaly indiáni

Obrovské znalosti o účincích jednotlivých bylin a léčivek měly indiány. Věděly úplně přesně, která léčivka zabírá na co. Tyto vědomosti jsou strašné široké a předávaly si je už mnoho let. Dokážou se také určitým způsobem napojit na rostliny a ty jim to řeknou. V článku kurkuma léčivé účinky najdete výpis léčivých účinků, které má právě Kurkuma.

Jaké bylinky můžeme pěstovat doma na zahrádce ?

Základní bylinky si může vypěstovat každý na své domácí zahrádce. Mezi úplně nejednodušší bylinky patří pažitka. Ta je na pěstování hodně snadná. Dobře se pěstuje i cibule a křen. U česneku je to už o něco těžší, ale stále to jde docela dobře. Česnek se používá již mnoho let a má skvělé účinky. Ničí v těle bakterie a různé plísně. Můžete také pěstovat zázvor. V článku zázvor a jeho účinky se dozvíte více o účincích zázvoru na lidské zdraví.

Zkuste i Třezalku

Třezalka patří mezi docela známá bylinky. V článku třezalka účinky jsou rozebrány podrobněji její zdravotní účinky. Známý je také tymián, bazalka, oregáno. Podle mě je výhodné se o bylinky zajímat a ideálně si je pěstovat i na své vlastní domácí zahrádce. Naučíte se tak spoustu věcí a budete blízko přírodě.

Štítky: , , ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Comments are closed.