Kosmetika zprávy

Informace o kosmetice a kráse

Chytejte bronz zdravě

Napsal admin • Říj 29th, 2010 • Rubrika: Opalování

S příchodem letních dnů většina lidí směle odhazuje svršky a vyráží se opalovat na pláž. Patříte mezi ně i vy? Pokud ano, tak ještě než se poddáte letním radovánkám, věnujte chvíli zamyšlení, zda se dostatečně chráníte před silným slunečním zářením. Málokdo totiž důsledně dbá na prevenci před spálením pokožky. Opakované popálení někdy vede i k vážnějším onemocněním kůže, proto je prevence velmi důležitá.

A abyste se slunečním nástrahám bezpečně vyhnuli, je tedy zapotřebí se držet několika klíčových zásad:

• Používejte ochranné mléko a krém. Lékárna online je tím prvním místem, na které byste se měli před samotným opalováním podívat. Nakupování na internetu vám hlavně ušetří čas a navíc se můžete v klidu rozhodnout, která kosmetika vás spolehlivě ochrání. Například Vichy Capital Soleil, ochranné mléko, které aplikujete na tělo ještě před samotným vystavením sluníčku, je výborný způsob, jak zamezit potížím po opalování.

• Pokožka je slunečním zářením zatěžována, a proto je dobré užívat některé vitamíny a potravinové doplňky, které by podpořily její regeneraci. Betakarotén Farmax napomáhá zdravému zhnědnutí kůže a navíc zpomaluje její stárnutí.

• První vystavení slunci by mělo trvat jen pár minut, postupně lze na sluníčku zůstávat déle. Pro jistotu byste se ovšem měli vyvarovat opalování mezi 11. a 15. hodinou.

• Na ochranu očí se často zapomíná a přitom se jedná o jednu z nejcitlivějších partií. Noste sluneční brýle, i když se vám zrovna nezdá sluneční záření nejsilnější. Nakonec to může být docela hezký módní doplněk stejně jako čepice nebo klobouk, který má také své opodstatnění. Nepříjemné spálení pěšinky na hlavě zná snad každý, nemluvě o hrozícím úžehu. A tak neotálejte ani s nošením klobouku!

Závěrem mějte na paměti, že komplexní ochrana před slunečním zářením zahrnuje i pitný režim. 2 litry vody za horkých dní jsou minimální množství tekutin, které byste měli vypít. Pravidelné celodenní doplňování vody je v takovémto období samozřejmostí.

Štítky: ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Comments are closed.