Kosmetika zprávy

Informace o kosmetice a kráse

Jak vypěstovat česnek a jeho léčivé účinky

Napsal admin • Čvc 11th, 2013 • Rubrika: Nezařazené

Zaměříme se na to jak vypěstovat česnek. A řekneme si také něco o jeho léčivých účincích.

Český česnek

Na své vlastní zahrádce u rodinného domu si můžeme vypěstovat vlastní Český česnek. Nemusíme tak pak používat Čínský nebo Španělský česnek, který sem musí jet z daleka. A také proto nemá tolik silic. Český česnek vypěstovaný na zahrádce má mnohem více zdraví prospěšných silic.

Jak vypěstovat česnek na zahrádce

U Česneku je důležité mít zejména kvalitní sadbu, na sadbě česneku bych tedy rozhodně nešetřil. Někdy je také nutné moření Sulkou. Existují různé druhy česneku, výběr je na vás. Postup při pěstování je podrobně popsán uvnitř článku česnek pěstování, kde se dozvíte všechny vychytávky pro pěstování česneku na zahradě.

Zasázením česneku by to nemělo skončit

Sadbou česneku by to nemělo určitě skončit. K pěstování česneku patří i odstraňování plevele. Přece jak říká pěkné Čínský přísloví, tak zahrada má nejradši zahradníkův stín. Zahradník by měl tedy o svoji zahrádku řádně pečovat. Aby pak úroda česneku stála opravdu za to.

Kdy sklízet česnek

Kdy sklízet česnek se můžete dočíst v našem starším článku kdy sklízet česnek. Důležité je také přemýšlet o tom, jakým stylem česnek uchováme. Aby nám vydržel delší dobu.

Víte že: Mezi léčivé účinky česnek patří ničení bakterií, ničení virů a účinkuje také na plísně. Česnek je ideální si hned dát, pokud cítíte, že na vás něco leze. Díky česneku možná vůbec neonemocníte.

Štítky: , , ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Comments are closed.