Kosmetika zprávy

Informace o kosmetice a kráse

Křest parfému HELENA FEJKOVÁ

Napsal admin • Říj 29th, 2010 • Rubrika: Parfémy

Známá módní návrhářka Helena Fejková oslavila dvacáté narozeniny své značky HELENA FEJKOVÁ PRAGUE. Při příležitosti kulatého jubilea, v první jarní den, představila také svůj nový parfém SEN-RÊVE-DREAM.

Autorka jedinečných oděvních kolekcí se při tvorbě parfému inspirovala tóny Středozemního moře, které si oblíbila při cestách do francouzské La Provance. Chtěla, aby to byla vůně právě jižní Francie, kam jezdí velice často. „Když se tam ráno na skále nad mořem probouzím, cítím příjemnou vůni borovic, rozmarýnu, tymiánu, levandule a cedru. A takovou jsem měla představu o svém parfému“, říká Helena.

Spojila vanilku, růži, iris, levanduli, cedr a hřebíček
a svou novou vůni zabalila do křišťálového polštářku.
Tvar vybrala záměrně. „Vonné polštářky plné bylin miluji. Je to pro mě symbol pohody. Jsou na spaní i podkládání bolavých míst“, uvedla. Základem foukaného flakonu je křišťálové sklo a každý jeho kus je originál, vytvářený podle jejího vlastního návrhu v novoborské sklárně ASTERA pod vedením Vladimíra Žíly.

Parfém se zrodil v české firmě AROMA pod dohledem Jany Jirouskové a na svět ho přivedla společnost KOSMETIKA CAPRI s nadšením Jitky Polákové.

Pro tvorbu Heleny Fejkové je charakteristický rukopis čistých linií, se zajímavými technologiemi zpracování, který se opírá o vlastní autorský design, technologickou spolupráci s výrobci látek i konfekce a tvůrčí kooperaci s autory šperků i oděvních doplňků. Příkladem kooperace Heleny Fejkové s výrobci látek a konfekce je lněná kolekce ORIGINAL LINEN JEANS, která v roce 2002 získala českou národní cenu „Za vynikající design“.

Motivy tvorby Heleny Fejkové vycházejí z každodenního života i z jejího toulání světem (Indie, Brazílie, Čína, USA, Špenělsko, Francie, Řecko, Itálie, atd.) Tomu odpovídají i její zahraniční prezentace – výstavy a přehlídky – Paříž, Peking, New York, Sydney, Haag, Mnichov, Nicosia, atd.)

Slavnostním setkáním, které se konalo v Galerii módy v Paláci Lucerna, provázela herečka Carmen Mayerová a atmosféru celého večera podtrhlo jedinečné vystoupení klavíristky Viviany Sofronitzki. Autorkou hedvábných šatů se šperky společnosti CAMÉE JEWELLERY, pro Báru Maříkovou, byla samozřejmě Helena Fejková. O samotný křest parfému se postaraly „tři sudičky“ Dagmar Havlová (majitelka Paláce Lucerna), Carmen Mayerová a Jana Máchalová (historička módy).

Štítky: , ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Comments are closed.