Kosmetika zprávy

Informace o kosmetice a kráse

Ochrana proti zhoubnému záření jde na odbyt

Napsal admin • Říj 29th, 2010 • Rubrika: Opalování

Strach z rakoviny kůže a varování lékařů zabírá – a poptávka po opalovacích přípravcích roste.

„Je vidět, že edukace lékařů zabírá a lidé se stále více chrání,“ říká šéf internetové lékárny DocSimon.cz doktor Jan Bureš. „Stále ale je co dohánět, lidé by měli více využívat vyšší ochranné faktory,“ dodává. Zákazníci nejčastěji nakupují prostředky se střední ochranou (faktor SPF 20 až 30). I to je dobrý výsledek: přípravky by měly mít minimálně SPF 10.

Průměrná hodnota nákupu je 416 korun. „Meziročně jsme zaznamenali nárůst tržeb o zhruba padesát procent,“ pochvaluje si Bureš. „Výjimkou nejsou ani objednávky za dva až tři tisíce korun, to když zákazník objednává pro celou rodinu nebo pro své přátele,“ vysvětluje lékárník. Víc než jeden kus objednává zhruba každý pátý zákazník. „Roste také prodej ochranných přípravků s faktorem určeným pro děti,“ vyzdvihuje šéf lékárny.

Absolutně nejprodávanější značkou je Daylong, který představuje víc než polovinu tržeb. Druhá nejžádanější je Bioderma (21 %). „V současnosti roste také zájem o značku Altermed, kterou jsme zavedli koncem roku,“ říká Jan Bureš.

Oblíbenější jsou mléka a krémy, než spreje. Poměr prodejů je zhruba 4:1. „Není ale podstatné, jestli volíte mléko, krém nebo sprej, důležitý je ochranný faktor,“ ujišťuje Bureš.
Nejvíce objednávek pochopitelně přichází z velkých měst: 37 % opalujících se zákazníků je z Prahy, osm procent z Brna, šest procent připadá na Ostravu.

„Vrchol sezóny v podstatě právě končí,“ říká doktor Bureš. „Nicméně opalovací kosmetika se prodává celoročně – i díky exotickým dovoleným nebo alpskému lyžování,“ uzavírá.

„Koláč“ nejprodávanějších opalovacích značek:
54 % Daylong
21 % Bioderma
8 % Altermed
6 % La Roche
5 % Vichy
4 % Eucerin
3 % Avene

* * *

DocSimon.cz je internetová lékárna působící kromě Česka také na Slovensku, v Německu, Rakousku, Polsku, ale i dalších zemích. Akceptuje platby bankovním převodem, platebními kartami, systémem PayPal nebo hotovostní platby při nákupu na dobírku či vybranými platebními poukázkami při osobním odběru v kamenných lékárnách firmy. DocSimon je internetový obchod ryze české akciové společnosti E-lékárny, působící v oboru farmacie od roku 2001. V roce 2009 firma dosáhla obratu 440 milionů korun. Společnosti byl udělen certifikát kvality managementu ISO 9001 i certifikát enviromentální ochrany ISO 14001.

Štítky: ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Comments are closed.