Kosmetika zprávy

Informace o kosmetice a kráse

Svatý Valentýn

Napsal admin • Říj 29th, 2010 • Rubrika: Nezařazené

Datum 14. Února se čím dál tím častěji dostává do povědomí lidí jako svátek zamilovaných, ale nebylo tomu tak vždy. Odkud vlastně pochází a jak vznikl?

Den svatého Valentýna je v podstatě datum mučednické smrti křesťanského kněze, který žil v antice za vlády římského císaře Claudia II. Legendy o něm se různí, ale shodují se v tom, že byl moudrým a dobrým člověkem, který chtěl pomáhat lidem. Claudius II. se obával, že by jeho ženatí vojáci nešli do bojů a mnohem radši by zůstávali s rodinami, vydal jim zákaz sňatků. Kněz se však rozhodl těmto zamilovaným párům pomoci a i navzdory císařovu zákazu je tajně oddával. Bohužel, jak je známou tradicí v historii lidstva, každý dobrý skutek je po zásluze potrestán a tak Valentýn 14. února zemřel mučednickou smrtí.

Shodou okolností toto datum připadalo na starověký svátek Luprecalia, kdy si svobodní muži tahali z urny lásky jména slečen, které se pak v následujícím roce stali jejich miláčky. Do dnešní podoby se oba svátky spojily v jeden a oslavují se jako svátek zamilovaných, jehož tradicí jsou například romantické večeře, obdarovávání květinami či posílání psaní těm, které máme rádi.

Pokud vám již po Vánocích došly nápady na dárky, zde vám jeden nabízíme. Je vhodný jak pro muže, tak ženy a určitě obě pohlaví dost potěší a současně budou pečovat o zdraví své pokožky. A o čem že je to řeč? Přece o pivní kosmetice Beer Tradition Manufacura, která je založena na staleté tradici českého piva. Pivo je unikátním zdrojem vitamínů skupiny B, stopových prvků a minerálů, které mají blahodárný účinek na regeneraci pokožky a obzvláště v období zimy ji chrání před nepříznivými klimatickými vlivy vnějšího prostředí. Chmel pokožku čistí, zvláčňuje a zklidňuje. Tyto prokázané blahodárné účinky inspirovaly Manufakturu k vytvoření originální pivní kosmetické řady, která je vhodná pro ženy i muže. Kosmetika obsahuje pravé české pivo, pivovarské kvasnice nebo chmelový extrakt a je doprovázena delikátní hořko-sladkou vůní. Vyrábí se s vysokým podílem ruční práce a není testována na zvířatech.

Pravá krása se sice skrývá v duši, ale zejména na Valentýna se chceme líbit svým protějškům. Ženám jistě udělá radost výživná pleťová maska s pivovarskými kvasnicemi a bambuckým máslem, která obsahuje pivovarské kvasnice bohaté na vitamíny, regenerační hroznový olej, hydratační bambucké máslo, hojivý a zklidňující pantenol, zjemňující kaolin a zvláčňující glycerin. Hluboce regeneruje a hydratuje pokožku, je ideální pro péči o normální, suchou, zralou a citlivou pleť na obličeji, krku a dekoltu. Pravidelné používání dodá pokožce intenzivní péči, pružnost a mladistvý vzhled a zanechá ji hedvábně jemnou. Takto se budou líbit nejen svým protějškům, ale i sobě.

Naopak muži udělají velkou radost svým partnerkám například hladce oholenou tváří, Balzám po holení s pivem a panthenolem jim k tomu podstatně pomůže. Obsahuje pivo bohaté na pokožce prospěšné vitamíny B, stopové prvky a minerály, hojivý a protizánětlivý panthenol, zvláčňující chmelový extrakt, regenerační alantoin a desinfekční alkoholovou složku. Po použití balzámu po mokrém i suchém holení tak zůstane pokožka pečlivě ošetřená, hydratovaná a hebká. Příjemný pocit po aplikaci umocní jemná vůně, která balzám doprovází.

A když se budou líbit jeden druhému, určitě využijí 100% rostlinný pivní masážní olej s chmelovým extraktem, který je směsí kvalitního mandlového, hroznového, slunečnicového a meruňkového oleje a je obohacen o zklidňující a zvláčňující chmelový extrakt. Mandlový olej má výjimečné hojivé, regenerační a výživné účinky, dodává pokožce pocit hebkosti, chrání ji a zmírňuje podráždění. Hroznový olej je významný svými antioxidačními, hydratačními a zklidňujícími účinky. Slunečnicový olej zvláčňuje pokožku, podporuje její regeneraci a prokrvuje ji. Blahodárný meruňkový olej ošetřuje a regeneruje suchou, popraskanou a spálenou pokožku, napomáhá při léčbě akné a ekzémů. Příjemný prožitek z masáže umocní smyslná hořko-sladká vůně.

Z dalších výrobků přijde jistě vhod třeba Osvěžující sprchový gel s obsahem piva a obilných výtažků, Regenerační vlasový balzám s obsahem piva a Zjemňující tělové máslo s pivovarskými kvasnicemi a cennými přírodními oleji, které originálním způsobem doplní vaši zásobu kosmetických přípravků a zpříjemní vám život. A neudělá-li kosmetika Vašemu protějšku radost, můžete využít široké nabídky výčepních zařízení a pivní literatury. Více informací naleznete na adrese http://obchod.svet-piva.cz

Štítky: , ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Comments are closed.